top of page

לצאת מארון החל"ת


*דיסקליימר, כל מה שכתוב בבלוג שלי הוא בגדר המלצה אישית, אני לא יועצת קריירה מוסמכת, כל מה שכתוב פה הוא נטו מהניסיון שלי והסובבים אותי, מוזמנים לקחת את הדברים שיותר מדברים אליכם.

יש בעיה.

היא קשה, היא נפוצה והיא הגיונית לחלוטין, אבל היא בעיה.

אנשים לא יודעים שאתם מחפשים עבודה, זה יכול להיות בגלל שאתם מחכים להזדמנות שתבוא (צריך לגרום להזדמנויות להגיע ולא לחכות להן בעיני), יכול להיות שיש בושה באבטלה (זה טבעי זה חלק מהחיים של כולנו אבל זה בהחלט לא נעים לפעמים)

אבל זו בעיה, כי בסוף, סיכוי גבוה שאת המשרה הבאה שלכם תמצאו בזכות מכר, חבר או חיבור מקרי בלינקדין\מיטאפ.

אומנם אתם לא צריכים ללכת עם שלט על החזרה שאומר - מחפש עבודה, אבל יש דרכים לוודא שמעגל החברים שלכם מכיר את העניין.
אבל קודם לכך, אתם צריכים לשאול את עצמכם מספר שאלות (את הגרסה הארוכה של השאלות אעלה בהמשך, כרגע 4 עיקריות)

השאלות לקוחות מתוך מתדולוגיה למיקוד עצמי בשם IKAGI (למאמר מלא בנושא)

 • מה התשוקה שלכם\ מה מניע אתכם?

 • במה אתם טובים?

 • מה העולם צריך היום?

 • על אתם יכולים, מהכישורים שלכם, להרוויח כסף?

למה חשוב שתענו על השאלות או לפחות על חלקן? כדי למקד את הפנייה שלכם לאנשים או אפילו את פיצ' חיפוש העבודה שלכם, שהוא דומה לפיצ' האישי שאתם מציגים את עצמכם.


אז איך בונים את הפיצ' הזה, קודם כל לעצמכם?

בשקיפות. תתחילו מלכתוב במה אתם טובים, ביכולות יום יומיות, תעבור לכתוב לעצמכם הישגים מקצועיים שלכם. ממליצה בשלב הזה גם לדבר עם עמיתים לשעבר ותראיינו אותם על עצמכם אפילו, לפעמים אנחנו צריכים תזכורת לדברים שעשינו. השלב הבא הוא לכתוב במה אתם טובים ביום יום ומה אתם רוצים לעשות בתפקיד הבא (לא בטייטל, אלא במשימות\אופי תפקיד) ועכשיו תעבירו את כל זה לסוג של רשימה.


מה עושים עם זה? המטרה שאנשים ידעו שאתם מחפשים ולכן מעבר לשיחות חולין, הנה אסטרטגיה להגדלת מעגל היודעים על החיפוש שלכם.


להתחיל בקטן

הצעד הבא הוא לחשוב על 10 אנשים במעגל הראשון והשני שלכם, שאם אתם הייתם מקבלים מהם הודעה כזו, הייתם עונים, גם אם אין לכם קשרים, במילות עידוד. עשר ההודעות האלו יעזרו לכם לבנות קצת בטחון וגם לראות את התגובה להודעה שכזו. כשאנחנו מחפשים עבודה ובעיקר כשאנחנו מקבלים לא ממעסיקים זה שובר ומוריד בטחון ולכן דברים כאלו הם בוסט משמעותי למוטיבציית החיפוש (דרך אגב אני מאמינה גדולה שלא צריך לחפש לבד וכדאי לחבר ביחד עם אנשים). אז תנסחו הודעה ותזכרו את הדברים הבאים: אתם לא מתנצלים, אתם מבקשים סיוע. ככל שההודעה שלכם תהיה מדוייקת יותר בחיפוש ככה יוכלו לעזור לכם יותר.

 • אותנטיות - תהיו כנים, אמיתיים המנעו מסופרלטיבים ודברו בגובה העיניים.

 • כישורים אישיים - מה אתם מביאים איתכם מבחינת ניסיון תעסוקתי אבל גם מי אתם כבני אדם.

 • מה אתם רוצים לעשות - פחות טייטלים ויותר אילו תחומי עניין, סמכויות, משימות בתפקיד. יכולים לתת כדוגמא מספר תפקידים רלוונטים אבל תזכרו שזה מגביל את מי שמקבל את ההודעה ברעיונות ולרוב הם יחפשו לפי הטייטלים שציינתם.

 • מה עשיתם - הניסיון התעסוקתי, ההתנדבותי וכל דבר רלוונטי נוסף

 • מי האנשים שמקבלים את ההודעה? איך הם יקבלו את ההודעה, מי ה - 10 ואיך הם יכולים לעזור לכם, האם הם מחוברים לתעשיות הרלוונטיות? האם יעזור לכם אפילו לשבת איתם לקפה?

 • מחמאות הן תמיד מפתח טוב להשתתפות (מילה טובה על למה בחרתם את האדם שאליו אתם שולחים את ההודעה)

 • נימוס - לא דורשים כלום, אבל מבקשים עזרה.

דוגמאות להודעות כאלו (נחשו איזו מהן היא שלי)


שלחתם? נפגשתם מעולה?

השלבים הבאים הם להפיץ את הבשורה בפורומים קצת יותר גדולים. אלו יכולות להיות קבוצות וואטסאפ סגורות עם אנשים שאתם סומכים עליהם, קהילות מקצועיות רלוונטיות או קהילות שאתם משתייכים אליהם ויש מקום, הכי חשוב שיהיו שם אנשים שבאמת מכירים אתכם ויכולים להעיד על האופי שלכם.


אם צברתם בטחון, אני ממליצה לכתוב גם בסושיאל שלכם הודעות קצת יותר כלליות אבל שמדייקות את החיפוש שלכם זה יכול להגדיל את הסיכוי שלכם להגיע למשרות שלא נמצאות במנועי החיפוש השונים.

הנה טיזר לבלוג שיגיע השבוע - רוב המשרות בהייטק, ובכלל, לא נמצאות בלינקדין, איפה הן? בקצרה באתרי החברות. איך מגיעים לחברות האלו ומבינים טוב יותר איך למצוא? בקרוב.


אז מה המשימה היום?

לבנות את ההודעה הזו, באמת עשיתם את זה? מוזמנים לשלוח לי לאינבוקס בלינקדין ואם אני לא אקרוס מהודעות מבטיחה לתת לכם פידבק כנה על ההודעה שלכם לפני שתשלחו אותה לאנשים אחרים. נתראה בבלוג הבא (מחר)

ליאורהComentarios


פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי טאג
עקבו אחריי
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page