top of page

תכשלו כל הדרך להצלחה


את הבלוג האחרון בסדרה החלטתי לעשות אחרת, במהלך השבוע האחרון, הופצצתי בשאלות (ואיזה כיף זה היה) שלכם, מכוון שהיו כמה שאלות שחזרו על עצמן, הנה לכם התשובות שאני מאמינה שיכולים לעזור לכולם. דמיינו שאנחנו שותים קפה עכשיו ביחד ואני פשוט עונה על השאלות שלכם :)


  1. איך לעלות את המניה שלי אם אין לי ניסיון בהייטק? יש לך ניסיון תעסוקתי? נפלא! חשוב לבלוג פוסט הראשון בנושא טרמינולוגיה ותתאים את התוכן שלך בקורות חיים וברשתות החברתיות לזה שאתה מנסה להתקבל אליו. הדבר השני- תתנדבו! לא מעט קהילות מקצועיות אם הן מבוססות על פעילות ברשת או לא מחפשות תמיד מתנדבים, נסו להתנדב בקהילות האלו (הפקת אירועים, עיצוב אתר, תציאו תוכן שלכם, אופרציה, ניהול כספים, מנטורינג ועוד')

  2. באמת צריך אנגלית? התשובה הקצרה, כנראה שכן. התשובה הארוכה בסוף תלויה בעיקר בשני דבריים עיקריים, איפה המטה של החברה (ההנלה הבכירה), ומי קהל היעד של המוצר? אם קהל היעד הוא ישראלים והמטה בישראל כנראה שעברית תהייה השפה השולטת. אם המטה בארץ אבל הלקוחות בחו"ל, שיחות המסדרון יהיו בעברית אבל המיילים וההתקשרות המקצועית תיהיה באנגלית. ולכן כן כדאי לשפר את השפה או לעלות את הבטחון אם יש לכם צורך בזה.

  3. אם אני פתוח לרילוקיישן יש אופציות כאלו לתפקיד ראשון בהייטק? התשובה היא כן, למעשה זה סוד גלוי לחלוטין. באירלנד ובאנגליה יש לא מעט שלוחות של חברות גלובאליות שמשם מנהלים את הלקוחות הישראלים, למשל טוויטר, גוגל, לינקדין ואפילו לפייסבוק יש מנהלי לקוח באירלנד שהלקוחות שלהם ישראלים והדרישה היא לשפה העברית ולכן אם אתם מרגישים שאתם בשלב בחיים שלכם שמתחשק לכם רילוקיישן חפשו את המילה Hebrew בדרישות תפקיד בלינקדין ואל תגבילו את החיפוש לישראל.

  4. אני רוצה תפקידים מאד ספציפים אבל גם חברים שלי רוצים, איך מנהלים את התחרות הזו? יכול להיות שאני לא האדם הנכון לשאול אותה. אני מאמינה מאד בתחרות ואם אני המועמדת הכי נכונה לתפקיד, אקבל את התפקיד. קרה לי לא פעם שהגעתי לראיונות ותוך כדי השיחה המלצתי להם על מועמדים אחרים שכדאי להם להכיר. בעיקר שתפקידים שאני חושבת שפחות נכונים לי או בחברות שהייתי שמחה לשמור על קשר עם המנהלי גיוס\מנהלים בכירים. לחלוטין מבינה את השאלה הזו, בכנות, הייתי מנהלת תהליך שקוף עם אנשים שאתם סומכים עליהם, משתפים שאתם מתראיינים ואם הם גם אולי אפילו תוכלו לעזור אחד לשני בחידודים. לא צריך לשתף את משימות הבית למשל אבל אפשר לדבר בדיעבד על חווית הראיון, בעיניי זה יוצר סתם לחץ מיותר אבל בחירה שלכם.

  5. אני מחפשת עבודה כבר המון זמן ללא הצלחה, אולי משהו לא בסדר איתי? הכל בסדר איתך. אנחנו נמצאים בתקופה הכי אינטנסיבית עבור מחפשי עבודה, השוק מלא במחפשים לעומת כמות קטנה יותר של משרות מבעבר, לכן יש סיכוי שזה לוקח יותר זמן ממה שציפית. נסי לחפש פרוייקטים לקחת כרגע, התנדבות מאד יכולה לעזור (בעיניי לא להתנדב בארגונים למטרות רווח שמנסים לחסוך עליכם כסף, זה גם לא חוקי ממש בדרך כלל). נסי לשנות את הקורות חיים שלך, עשי ממש AB TESTING, הכוונה תבני שני קורות חיים מעט שונים ותשלחי למשרות שונות ולחברים מגייסים ותראי למה מגיבים טוב יותר.

  6. שווה לי לקחת משרה של החלפת לחופשת לידה? למה לא בעצם? כי משרה אחרת תבוא? יכול להיות, אם זאת החלפה לחל"ד יכולה להיות גם 8-12 חודשים לעיתים וזה זמן אמיתי של עבודה במקום מסויים ויכולת לצבור ניסיון. גם בדרך כלל יש פחות מועמדים על התפקיד הזה ולכן התחרות קטנה יותר. ובחברות המון פעמים יש מקום להשאר בתפקידים אחרים אחרי שהחל"ד נגמר אם עשיתם עבודה טובה. לא הייתי מבטלת את זה ישר, אלא מבררת מידע מקדים כמו, האם יש צפי לחזרה, האם יש אפשרות להשאר אחרי, מה עושים במסגרת התפקיד וכו'.

  7. על אילו פודקאסטים את ממליצה? זו שאלה מאד מאד גדולה, ויש לי מעל ל - 30 פודקאסטים שאני אוהבת להמליץ תלוי במה אתם מחפשים להאזין, הנה כמה שיכולים לתת לכם אינטרו להייטק שאני ממליצה עליהם בהרצאות

8. אנחנו יכולים להפגש ותייעצי לי ואיפה אפשר לשמוע עוד מידע וטיפים שלך? מודה שלא צפיתי את הביקוש לבלוג הזה וכמות הפניות שלכם ולכן לצערי פשוט נגמר לי הזמן, אבל בבלוג הראשון בסדרה המלצתי לכם על סדרה של נשים מדהימות שיוכלו לדייק אתכם בחיפוש, בנוסף תמיד אפשר לשאול אותי בלינקדין ואני באמת מנסה להגיב. ולחלק השני בשאלה, יש לי סדרה של הרצאות וסדנאות בתחום ומדי פעם אני עושה אותם בשיתוף של ארגונים שונים, מוזמנים לעקוב בלינקדין אני מעדכנת שם.

9.לשים תמונה ומקום מגורים בקורות חיים? כבר הרבה זמן שאני לא מגייסת, אם זאת, התשובה היא לא. מדובר בהטייה, ואתם לא יודעים מי יושב בצד השני ורואה את הקורות חיים שלכם לראשונה לכן המנעו מלשים מקום מגורים, תמונה וגיל (אסור גם לבקש את זה מכם). התמקדו בניסיון המקצועי שלכם ומה אתם מביאים לתפקיד.

10. אין לי כוח יותר לחפש עבודה, מה עושים? בדיוק כמו דייטינג, לפעמים צריך לקחת הפסקה של שבוע לנשום ולהתרכז בדברים אחרים כדי להחזיר לעצמנו את הקוחות, אם יש לכם יכולת לעשות את זה - תעשו את זה. השבוע הזה ימלא אתכם באנרגיות חדשות. נסו במהלך השבוע לקבוע פגישות קפה עם אנשים מעניינים, צאו מהבית להליכות ואל תסיימו אותו אחרי בינג' בדוסון קריק או חברים.

11. יש שאלות לראיון שאת ממליצה להתכונן אליהם? מודה אני מאמינה באותנטיות ולעיתים אנחנו מתכוננים יותר מדיי וזה יכול להכשיל אותנו. אם זאת הנה סדרה של שאלות ששאלו אותי וחברים ואולי יעזרו לכם -

איזה כלי מטבח\חפץ\כלי היית?

ספרי לנו על כשלון שלך?

איך את מודדת הצלחה?

איך תמדדי הצלחה מקצועית בתפקיד הזה?

אם היו משמיעים שיר כשהיית נכנסת לחדר מה הוא היה?

ספר לי על תהליך עבודה שאתה גאה בו, צלול לפרטים.

איזו תכונה היית רוצה במתנה?

מה הספר האחרון שקראת?

איזה שיעור תלמד עמיתים?

אם הייתי ממן לך הכשרה מקצועית אחת, מה היא הייתה?

מה שלושת הדברים שחשובים לך בסביבת עבודה?

מה הדברים שלא אהבת בעבודה הקודמת שלך?

למה התחברת בהגדרות התפקיד?

מהם ערוצים החדשות שלך? ובאילו נושאים?

ספר לנו על החברה שלנו , מה למדת עלינו לפני הראיון?

איך את מתחברת לערכים של הארגון שלנו? סיימנו את השבוע, בנימה אישית, זה לא היה פשוט למצוא כל יום זמן לכתוב את הבלוגים האלו. החלק המדהים שנתן לי מוטיבציה הייתה ההיענות שלכם, התגובות החמות והבקשות לעוד.

כבר עכשיו עובדת על עוד סדנאות ועוד טיפים לסדרה, מוזמנים להמשיך לעקוב אחרי הבלוג.

יש לכם עוד שאלות? זה פוסט "נושם" ואשמח להכניס אליו עוד תשובות לשאלות שלכם, מוזמנים לשלוח לי שאלה דרך האתר או הלינקדין


ומילה אחרונה - תודה לכם, שקראתם. מקווה שלקחת לפחות דבר אחד שאתם מיישמים עכשיו בתהליך החיפוש. תודה על הזמן שלכם. וכמו שאמרתי כבר קודם בבלוג חשוב לי להזכיר.

זו תקופה לא פשוטה, למעשה קשה בכל הקשור לחיפוש, תעזרו בחברים וקרובים, תגידו שאתם מחפשים והכי חשוב אל תאבדו מוטיבציה, קל להגיד מהצד, אבל הייתי שם, כולנו היינו שם.

שום מגייס או מנהלת לא יגדירו מי אתם כבני אדם או מה רמת המקצועיות שלכם, רק התאמה לתפקיד ספציפי. המון פעמים זה לא תלוי בכלל בכם, זה עניין של תקן, תקציב, התאמה לצוות או פונקציה ולפעמים אדם אחד קצת יותר התאים מכם. המרה הבאה שלכם מעבר לפינה והיא תגיע, כי אתם עושים הכל כדי למצוא אותה ולא מחכים לגורל.


המון בהצלחה , פה איתכם,

ליאורה.
Comments


פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי טאג
עקבו אחריי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page