top of page

איך מאגרי מידע יכולים לתת לכם השראה?

הבלוג היום מוקדש לכל אלו שמחפשים עבודה ב"הייטק". הייטק זו כזו מילה גדולה ובהרצאות שלי אני תמיד שואלת למה דווקא הייטק ואיזה סוג של הייטק?


סטארטאפים, חברות מולטינשיונאל, קרנות הון סיכון, אקסלרטורים, מכוני מחקר, משרדים פרטים - כל אלו ועוד מרכיבים את מה שנקרא האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל, השרשרת הזו שמניעה את עולם הטק מאחורי הקלעים ומהחזית.

*בתמונה שקופית מאחת ההרצאות שלי שמראה על הקצה של הקצה של הקצה של המזלג את העניין.לכן הרבה פעמים כשאנשים מחפשים עבודה בטק, או כל עבודה, אחרי שהם כבר סיימו את המיפוי עצמי, מבינים מה הם מחפשים, הם פשוט לא מגיעים למשרות. רובנו מסתמכים על המקורות הביסיסים (לינקדין, גלאסדור\Indeed, קבוצות בפייסבוק, גיקטיים אינסיידר ואתרי דרושים שונים) העניין הוא שרוב המשרות בכלל לא שם. צריך לזכור שלרוב לפרסם בכל אחד מהמקומות האלו עולה כסף וחברות יפרסמו לעיתים רק חלק מהמשרות שיש להם בחוץ או לא בכלל ויסתמכו (בטח חברות קטנות יותר) על מעגלים של העובדים הקיימים להגיע לעובדים חדשים. ולכן צריך לנפץ את הבועה הזו ולהגיע לחברות עצמן שרובן יפרסמו את המשרות באתרי החברה שלהם - כן זה הולך להיות בלוג פוסט ללא עצלנים.


תתחילו מלייצר לעצמכם רשימת השראה, רשימה שיש בה 40 חברות שהייתם שמחים לעבוד בהן, למה כל כך הרבה? ה - 15-10 חברות ראשונות שתשימו בשימה יהיו ככל הנראה החברות המוכרות יותר, אלו שפגשתם בכתבה כזו או אחרת, לדוגמא eBay, Google, Wix וכו'. החברות הבאות יהיו כאלו שתדרשו ממש לחפש לפי תחומי עניין שלכם מצד אחד ומהצד השני שיעמדו בקריטריונים החיפוש שהגדרתם לעצמכם במיפוי, אם זה גודל החברה, סוג הלקוח, מיקום גאוגרפי וכו'.


תייצרו לעצמכם "רשימת השראה\חיפוש", שבפעם בשבוע תכנסו לראות האם עלתה משרה חדשה בעמוד האתר, ממליצה אפילו להכניס תזכורת ליומן ולהוסיף התראות על משרות מהחברה בלינקדין. מעבר לזה יכול להיות שיהיה נכון שתפנו לחברה ותציעו את עצמכם, אבל זה מורכב יותר ואני לא רוצה לשלוח אתכם למשימה כזו על רגל אחת ולכן נקדיש זמן לפניות בבלוג פוסט נוסף. דוגמא לרשימה שכזו (יש בה חברות לא פעילות ולכן אל תסתמכו עליה).


אבל איפה נמצא את החברות האלו? אני מזכירה שהבלוג הפעם יתן דגש על הייטק ולכן הכלי שאציג לכם עכשיו הוא חינמי, מופלא, לא נועד לחיפוש משרות, כן נועד לחיפוש חברות אבל בהייטק.

יכול להיות שאתם כבר מכירים את המופלאים ב Startup Nation Central, אבל האם ידעתם שיש להם מנוע חיפוש לא פחות ממרהיב שמתעדכן כל הזמן על ההיטק הישראלי? כן. https://finder.startupnationcentral.org/

איך נשתמש בו ליצירת רשימת השראה?

כדי להקל עליכם יצרתי סרטון הדרכה קצר שבו נעבור על פיצ'רים שיכולים לעזור לכם.הגעתם לאתר החברה? נפלא! איפה המשרות?

וובכן, זה קטע מעצבן באתרי סטארטאפים באופן ספציפי וחברות באופן כללי, עמוד המשרות לא יהיה נגיש תמיד ולכן חשוב לחפש אותו גם התפריט הראשי, גם בעמוד About של החברה, בתחתית האתר. המילים שישתמשו בהם בדרך כלל:

Career \ Join us \We're Hiring\ Opportunities\ We're Growing

ועוד שלל של מינוחים שונים שאומרים את אותו הדבר - עמוד קריירה. לעיתים הוא בכלל יהיה בתוך עמוד אחר קצת נסתר ולכן אם לא מצאתם בחיפוש ראשוני ממליצה לחפש בגוגל את שם החברה + המילה Career וגוגל החביב ימצא לכם את העמוד המדוייק שאותו אתם מחפשים או ישלח אתכם לעמוד המשרות שלהם בלינקדין.

שנייה לפני שאתם מגישים, עשו רשימה של מי אתם מכירים בחברות האלו, תעזרו בלינקדין וחפשו את שם החברה וסווגו את החיפוש לאנשים זה יראה לכם מי מהמעגלים שלכם עובד שם. הרבה פעמים בחברות האלו יש חבר מביא חבר ולכן אולי יהיה להם תמריץ להגיש אתכם ולפעמים זה פשוט מטוב לב. גם כאן יש אומנות, מחר נדבר על איך פונים לאנשים בדיוק לצרכים האלו.


המשימה של היום ברורה, בנו לעצמכם רשימה של 40 חברות שהייתם שמחים לעבוד בהם וכנסו לכל אחד מהאתרים וחפשו שם את ההזדמנות הבאה שלכם. ****

מנצלת את ההזדמנות שהבלוג הזה קצר מהאחרים כדי לדבר איתכם, ולהזכיר שחיפוש עבודה הוא לא דבר פשוט. והוא לוקח זמן, יש כאלו שזה יקח להם חודש ויש כאלו שיקח להם 8 חודשים. בטח אם קיבלתם החלטה לעבוד מגזר או לעשות הסבה מקצועית, מעבר לזה שאתם מחפשים עבודה אתם מחפשים את הבת אדם האחת הזו שתפתחת לכם את הדלת ותאמין בכם, והיא תגיע.

אתם בשלב הדיוק העצמי שלכם, העבודה הבאה שלכם היא עניין משמעותי ואני מבינה את זה. אל תפלו. ואל תתנו לאף אחד להוריד אתכם.

תנצלו את הזמן הזה ללמידה עצמית, לשיפור השפה האנגלית אולי לרכישת שפה נוספת, הרשת מלאה בתוכן חינמי מופלא והמון קורסים מסובסדים בתקופה הזו שיוכלו לעזור לכם להתמקצע ולהכין אתכם לתפקיד הבא.


כל הרצאת קריירה שלי אני מסיימת בשקופית הבאה ואני מתכוונת לכל מילה כאן.
עוד יומיים לאתגר, בנתיים מוזמנים להכנס לבלוג המלא לקרוא את הפוסטים של הימים הקודמים.

Comments


פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי טאג
עקבו אחריי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page